Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

O leteckých simulátoroch a virtuálnom lietaní.
Forum rules
Peter J
Posts: 33
Joined: 31 Oct 2006, 15:03

Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

Postby Peter J » 21 Dec 2008, 22:38

Na dlhe zimne veceri, ked ani pocasie nepraje lietaniu, dovolil som si spravit nieco zaujimave. Mozno to povacsine zarytym VFR pilotov vela nepovie, ale urcite su medzi nami aj takí, ktorí sa o IFR lietanie zaujimaju trosku viac.

Plne v sulade s platnymi dokumentami a predpismi L8168-I a Doc 8168 vol.II som vypracoval GPS - IFR priblizenie na letisko LZSE pre drahu 12, ktore spada do kategorie tzv. nie-presnych priblížení podla pristrojov (non-precision instrument approach). (Mapku najdete nizsie v prilohe - treba ju rozbalit)

Aby to bolo mozne kde trenovat, vytvoril som aj jednoduchu sceneriu letiska LZSE pre Flight Simulator 2004. Nachadza sa tam imaginarny ILS s frekvenciou 110,00MHz, ktoreho kurzova rovina simuluje predlzenu os drahy 12 (teda smer pristatia) a zariadenie DME (umiestnene na prahu drahu 12) vam bude udavat vzdialenost od prahu drahy k jednotlivym bodom priblizenia, tak ako to je uvedene na IFR mapke.

Ako som uz vyssie spominal, GPS priblizenie spada do kategorie nie-presnych priblizeni podla pristrojov, t.z., ze nebudete mat k dispozicii zostupovu rovinu. Profil klesania preto musite volit podla udajov na IFR mapke. V ziadnom pripade vsak nepodklesajte minimalnu nadmorsku vysku zostupu ak nemate vizualny kontakt s drahou.

Zelam vela vydarenych IFR zostupov a ak budete mat otazky, kludne sa pytajte.

PS:
Pridanie scenerie letiska do Flight Simulatora 2004 - v hlavnom adresari vasho FS2004 najdete zlozku ADDON SCENERY. V nej vytvorte zlozku LZSE. Otvorte novovzniknutu zlozku LZSE a v nej vytvorte rovnakym sposobom zlozku s nazvom SCENERY. Otvorte zlozku SCENERY a nakopirujte tam subor AF2_LZSE.bgl, ktory najdete nizsie v prilohe (treba rozbalit).

Spustite Flight Simulator. Na uvodnej obrazovke stlacte SETTINGS, vybehne dalsie menu, stlacte SCENERY LIBRARY. Moznostou ADD AREA vyhladajte v zlozke ADDON SCENERY zlozku LZSE, ktoru iba oznacite (neotvarat). Stlacte OK. Sceneria je vybrata a mali by ste pri nej najst cervenu fajku. Restartnite Flight Simulator a mozte spokoje lietat.

Miroslav KALNÝ
Posts: 68
Joined: 08 Oct 2007, 09:56
Location: Senica

Re: Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

Postby Miroslav KALNÝ » 22 Dec 2008, 21:07

Toto mi fakt v FS2004 chýbalo. Skvelá práca. Ďakujeme. Aj pristávať na trávu sa dá. Ale však vieš podáš prst a chcú ruku. Že tam nie je hangár s rukávom mi nevadí, ale škoda tých topolov. Tie by som tam vysadil. Nie je dráha nejaká krátka ? Moja Z-142 zo zapnutým kompresorom sa ledva odlepila na konci. Teda neviem či som začínal na začiatku ?!?

Ludo Homola
Posts: 162
Joined: 02 Apr 2007, 01:20
Location: Bratislava,Zadunajská cesta 3
Contact:

Re: Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

Postby Ludo Homola » 22 Dec 2008, 23:52

Ešte by si mohol natihnuť nové káble,oprášiť a rozmiestniť lampy - lietať už budem sám,
resp.najprv výcvik s ištruktorom :D .

Adam
Posts: 132
Joined: 30 Sep 2007, 23:05
Location: Senica

Re: Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

Postby Adam » 29 Dec 2008, 19:14

a Riša posadit na vezu za radio nie ? :D
Last edited by Adam on 02 Jan 2009, 02:37, edited 1 time in total.

Juri
Posts: 21
Joined: 04 Mar 2008, 10:20

Re: Stane sa zo senickeho letiska, letisko s IFR prevádzkou?

Postby Juri » 01 Jan 2009, 11:35

Pekne pekne
Ak sa pamatam tak pre fs2004 bol softik ktory vedel vkladat do scenerie aj budovy a ine serepeticky
Viem, ze ja som to robil pre Kuchnske letisko pomocou GMAX software. Nieco podobne ako 3d studio....
Mohli by sme to skusit nejako podobne. Bolo by to super a aj by to tu sceneriu ozivilo


Return to “Virtuálne lietanie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests