Koľko stojí letecký vycvik?

O leteckom výcviku v ZAK Senica ako aj o športovom lietaní
Forum rules
Lenka
Posts: 2
Joined: 25 Aug 2007, 11:27

Koľko stojí letecký vycvik?

Postby Lenka » 25 Aug 2007, 11:33

Koľko stojí letecký vycvik? A dá sa zahovoriť aj na ďalšie leto?

Hugo
Posts: 486
Joined: 24 May 2006, 15:46
Location: Bratislava

vycvik

Postby Hugo » 25 Aug 2007, 17:58

cau
letecky vycvik (zakladny - na vetroni) stoji podla toho, kolko trva...
plati sa cena za odlietany cas. ja som napriklad spravil vycvik postupne, po vikendoch (tak ako je to najbeznejsie) v priebehu necelych dvoch rokov. treba si ale uvedomit ze sa netreba zaoberat tym kolko "stoji vycvik" ale tym, kolko "stoji lietanie" ako take. pretoze cielom toho vycviku nieje mat nejaky preukaz, ale zacat lietat. a letecky vycvik (v aeroklube - u nas) sa neplati sposobom autoskola, ze platim nieco leteckej skole, instruktorom, alebo podobne, ale platim za to co prelietam - naklady. takze spravne postavena otazka znie napriklad: kolko ma bude stat rok lietania? a odpoved znie: podla toho kolko prelietas - zalezi na tebe (cas, peniaze, chut,...) , ja si myslim ze mam zhruba priemerny rocny nalet a ja platim cca. 8 tisic na rok. to je bezmotorove lietanie v sezone po vikendoch, tak ako je to bezne. plus clenske na rok je tusim 2000 korun teraz... ufff bude zo mna spisovatel.. ps: stav sa niekedy cez vikend na letisku a pytaj si Risa Zahumenskeho. to je big boss :) cau

Marek
Site Admin
Posts: 396
Joined: 05 May 2006, 17:34
Location: Senica
Contact:

Re: vycvik

Postby Marek » 25 Aug 2007, 21:41

Hugo to vystihol celkom presne. Ja by som len doplnil:

Poloz si najskor otazku, ci budes ochotna v lietani aj pokracovat a nieco pre aeroklub aj spravit. Ono to totiz nieje iba o lietani, zivot v aeroklube je aj o povinnostiach. Takych, co sa chceli naucit lietat, par krat prisli na letisko a uz sme ich viac krat nevideli bolo vela. Takze najlepsie je najskor prist na letisko (pripadne aj viac krat), pozriet si o com to je a az potom sa zavazne rozhodnut.

Lenka
Posts: 2
Joined: 25 Aug 2007, 11:27

Postby Lenka » 26 Aug 2007, 18:23

Nechem to pre seba ale pre dlhorocnu kamaratku, ktorej sen je naucit sa lietat. Ale ked citam to co mi pisete, neda sa to nijako predplatit.

Hugo
Posts: 486
Joined: 24 May 2006, 15:46
Location: Bratislava

peniaze

Postby Hugo » 26 Aug 2007, 23:41

to asi nie, na tento styl to nefuguje :) darcekova poukazka...
mozes jej max. financne prispiet alebo tak nieco ale "kupit" sa ten vycvik neda... vycvik sa da iba "financovat". ahoj

mchabela
Posts: 363
Joined: 24 May 2006, 09:54

Postby mchabela » 10 Sep 2007, 22:30

ja to len trochu doplnim, aby si nebola z toho vystrasena:
vycvik sa da urobit v 2 cenách:
1. cena tzv. aeroklubova je pre ludi, ktorí chcu byt clenmi aeroklubu aj po samotnom kurze, t.j budu sa zucastnovat aerokluboveho zivota, kde su aj prava ale aj povinnosti.
2. cena tzv. plna je pre ludi ktorí sa chcu naucit lietat, spravit si pilotný preukaz (pozor iba na bezmotorové lietadlá, motorový výcvik nerobíme ale vieme zabezpečiť) a ist svojou cestou.

pozn. cena aeroklubova je samozrejme mensia ako cena plna.

Miroslav KALNÝ
Posts: 68
Joined: 08 Oct 2007, 09:56
Location: Senica

Postby Miroslav KALNÝ » 08 Oct 2007, 11:09

Dobrý deň. Zaujímalo by ma kedy začína letecký výcvik ? Kedy je začiatok teoretickej výuky, kedy je možné začať lety s inštruktorom, ako dlho trvá teoretický výcvik ?

Richard Záhumenský
Posts: 147
Joined: 11 May 2006, 15:47
Location: Senica

Postby Richard Záhumenský » 09 Oct 2007, 08:25

Letecký výcvik je popísaný na našej web –stránke v sekcii výcvik. Bližšie informácie Vám môžem podať pri osobnom kontakte. Na letisku bývame cez sobotu, nedeľu skoro pravidelne. Treba sa kontaktovať na tel č. 0903/461853 p. Záhumenský a prísť na letisko do Senica. Tam dohodneme ďalší postu.

>:Miro)
Posts: 4
Joined: 11 Jan 2008, 19:29

Re: Zaciatok vycviku

Postby >:Miro) » 11 Jan 2008, 19:49

Pocul som ze, vycvik na bezmotorove lietanie zacina vo februari.Ak ano, by ma zaujimal konkretny datum.
Dalej ma zaujima, ako je to zo studijnym materialom. Zaobstaravaho klub, alebo sa da zakupit priamo v klube? Ci sa zije iba z prednasok instruktorov?
No a posledna vec je, ci pilot vetrona potrebuje mat 100% zrak ako pilot stihacky? :)

mchabela
Posts: 363
Joined: 24 May 2006, 09:54

Re: Cena

Postby mchabela » 12 Jan 2008, 21:19

Ano, teoreticke skolenie byva v mesiaci február resp. marec, bližšie info dostaneš na vyššie uvedenom kontakte - p.Záhumenský.
Studijný materiál - pár kníh má aeroklub ale su pre všetkých , t.z. nie pre každého. preto je dobré si ju zaobstarat, ale nekupuj nic dopredu.
A k poslednej veci - nie , nepotrebuje. pred samotným začatím leteckého výcviku resp. pred vydaním preukazu absolvuje každý žiak lekársku prehliadku, kde mu napr. napíše očný - "nutné okuliare". a budeš lietať s okuliarmi a ked potom pojdes na tie "rúry", das si operovat oci a nemas problema.

pozri stranku AK - sekcia výcvik


Return to “Letecký výcvik a športové lietanie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests