Taurus, dvojsedadlovka.

O leteckom výcviku v ZAK Senica ako aj o športovom lietaní
Forum rules
Lukas
Posts: 175
Joined: 25 May 2006, 17:43

Taurus, dvojsedadlovka.

Postby Lukas » 03 May 2011, 21:29

Pri nedostatku dvojsedadloviek,
LÚ urobil krok správnym smerom a umožnil svojim nariadením lietať na Tauruse aj pre pilotov s licenciou GLD.
Ja to tiež podporujem, každý nový mladý pilot/pilotka je pre slovenské lietanie prínosom.
Preto som pripravil možnosť lietať na Tauruse, pilotom s GLD alebo SFUL licenciou.
Kto chce, môže to využiť a lietať, aj keď blaníky nie sú. Podmienky sú stanovené dohodou so mnou.
Zatiaľ som preškolil štyroch pilotov, kto má záujem, môže sa so mnou, Hugom alebo Ludom dohovoriť na preškolení a po úspešnom preškolení aj na samostatnom lietaní.
Taurus je 15m klapkový/flaperonový samoštartujúci vetroň. Veľmi citlivý, obratný a hladký, v porovnaní s osou, o blaníku ani nehovoriac. Vyžaduje prax a než sa s ním naučíš dobre lietať, veľa sa aj sám naučíš. Jeho ovládanie, je obzvlášť pre čistých plachtárov ťažké, pretože treba zvládnuť samoštart a manipuláciu s motorom.
Preto preškolovacia osnova má minimálne 2 hodiny, ale pre čistých plachtárov to bude určite viacej.
Je vybavený Smode odpovedačom, tak sú lety do riadených priestorov, do zahraničia, do vlny... otvorené.
Je možnosť aj urobiť si len čisté plachtárske preškolenie, bez motora, s aerovlekovými štartmi a letmi bez motora, pre toho kto si len chce prerušiť prestávku v lietaní.
[img]TaurusMotor.jpg[/img]

Return to “Letecký výcvik a športové lietanie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests